Friday , May 14 2021

Maďarské derby dopadlo lepšie pre MAC Budapešť, Miškovec odchádza naprázdno

Wednesdays 20:32
|

Hokejisti MAC Budapešť uspeli v druhom maďarskom derby aktuálnej sezóny, keď doma zdolali DVTK Jegesmedvék Miškovec 4: 2.

Tipsport League – 22. Kolo:

MAC Budapešť – DVTK Miškovec 4: 2 (1: 0, 1: 1, 2: 1)

Góly: 20. J. Dudás (K. Nagy), 36. J. Brown (Dansereau), 44. Klempa (Bodó, J. Dudás), 59. B. Orban (Burt) – 30. Pance (Kulmala), 45. J Milam (Kulmala, N. Crawford)

Rozhodcovia: Baluška, Novák – Krajčík, Gegáň, vylúčení 5: 3 na 2. min, presilovky a oslabenia: 0: 0, 1670 divákov

Zostavy:

MAC Budapešť: Bálizs – Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Kreisz – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Szabad – Szigeti, Majoross, Odnoga

DVTK Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Milam, Szirányi, Slovák, Láda, Vojtkó – Harrison, Vas, Pance – Kulmala, Loiseau, Magosi – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó

V prvej tretine boli hostia lepší, ale domáci zasa efektívnejší. Oba tímy najskôr nepremenili svoje tutovky, ale v závere úvodnej dvadsaťminútovky to presadil domáci Dudás.

V druhej tretine najskôr vyrovnal Slovinec Pance, ale v. 35. Vátil vátil damás náskok Brown. Na začiatku tretej tretiny pridal tretí gól domácich Klempa, na druhej strane však vzápätí odpovedal znížením Milam.

Hostya sa snažili o vyrovnanie, ale v závere pri hre bez brankára inkasovali po štvrtý raz.